Svatošky Dětský ráj

GalerieGalerie

Nápad vytvořit přírodní rodinný areál, který bude nabízet návštěvníkům originální programy podpořené množstvím doprovodných aktivit, ale také dřevěné prolézačky, houpačky, pískoviště, outdoorové aktivity, mini zoo, mini botanickou zahradu a především možnost jízdy na koni včetně výuky westernového stylu jízdy, vznikl na konci roku 2012, kdy jsme v podstatě náhodou zjistili, že náš soused - Česká pošta s.p. nabízí areál k pronájmu. Řešili jsme otázku, zda se stát nezúčastněnými pozorovateli, nebo naopak hybateli dalšího osudu dětského tábora ve Svatoškách. V krátké době jsme připravili záměr využití spočívající především v otevření areálu veřejnosti. Náš záměr oslovil Českou poštu natolik, že zrušila probíhající výběrová řízení a umožnila nám podat nabídku spojenou se záměrem využití areálu. Naše nabídka se jevila jako nejsympatičtější a nejživotaschopnější. Od ledna 2013 do března 2013 jsme jednali o uzavření nájemní smlouvy a k 1.3.2013 jsme celý areál převzali s cílem otevřít jej pro veřejnost do 1.6.2013. Na kolik se nám to v tak krátké době povedlo, posoudíte sami.

Otevřením areálu v roce 2013 naše horečná práce nekončí. Je třeba zprovoznit muzem, vybudovat lanové centrum, multifunkční hřiště, doladit minibotanickou zahradu, rozšiřovat naši minizoo a postupně rekonstruovat objekty, které se nachází ve špatném technickém stavu.

Rádi bychom poděkovali našim obchodním partnerům, kteří nás podpořili ve snaze změnit zaroslý areál s chátrajícími domky v dětský ráj. Velký dík patří i našim zaměstnancům, bez kterých by naše nápady zůstaly pouze na papíře.

 

Svatošky - Dětský ráj s. r. o., Praha
IČ: 291 47867

info@svatosskeskaly.cz
www.svatosskeskaly.cz

Svatošky - dětský ráj najdete v krásném koutu CHKO Slavkovský les nedaleko Karlových Varů.

Čtěte dále